Sygnały Indyków
Praktyczny przewodnik po celowym zarządzaniu indykami.
Autor: Edward Mailyan
Stron: 200
Książka papierowa | € 75,90 | |
Książka online | € 59,90 |
Przykład – Demo
Książka: Sygnały Indyków
Na całym świecie wielkość produkcji indyków jest stosunkowo stabilna. Poprawa efektywności to największe wyzwanie dla każdego hodowcy indyków. Zaczyna się to od zmniejszenia niepotrzebnych strat. Martwy indyk to stosunkowo wysoki koszt dla hodowcy indyków w porównaniu z kurczakiem brojlerem. Indyki żyją dłużej, więc ich śmierć po 20 tygodniach karmienia i opieki jest znaczącą stratą….
Dlatego zmniejszenie śmiertelności powinno być przedmiotem Państwa pełnej uwagi. Indyki ważą średnio dwa razy więcej niż 75 lat temu, i to w znacznie krótszym czasie produkcji. Oznacza to wyższe wymagania dla umiejętności hodowców i większy nacisk na redukcję stresu u indyków. Czy wiedzieli Państwo, że chore i słabe jednodniowe pisklęta prawie na pewno umrą bez Państwa pomocy. Jeśli umieści się je w skrzynce higienicznej, śmiertelność spada o 50%. Dobra opieka się opłaca!
Sygnały Indyków śledzi cykl na komercyjnej fermie indyków. Książka opisuje, jak zarządzanie skoncentrowane na indykach może poprawić produkcję i dobrostan indyków, a tym samym wyniki finansowe hodowcy.
Sygnały indyka to praktyczny przewodnik, który pokazuje, jak wcześnie rozpoznać sygnały swoich zwierząt, jak je interpretować i jakie podjąć działania. Dzięki ponad 850 hotografiom i ilustracjom książka ta jest obowiązkowa dla każdego, kto zajmuje się hodowlą indyków.
Wiedza, którą muszą Państwo znać
Tłem tego projektu jest poprawa produkcji indyków. Sygnały z indyka to praktyczna książka zawierająca informacje, które powinien znać każdy, kto zajmuje się produkcją indyków. Z pewnością nie jest to piękny coffee table book, ale książka z rzeczami, które warto wiedzieć.
Koncepcja sygnałów: Patrz – Myśl – Działaj
Sygnały Indyków jest częścią serii Poultry Signals. Koncepcja Signals zawsze wychodzi od obserwacji i zachęca czytelnika do myślenia i działania. Jest to najważniejszy czynnik sukcesu serii książek Signals. Dlatego informacje są przedstawione bardzo przejrzyście. Na pierwszym miejscu jest wiedza praktyczna, a skomplikowana teoria jest ograniczona do absolutnego minimum.
Książka: Sygnały Indyków
Informacje techniczne
ISBN: 9789087402624
Format: Twarda okładka
Wymiary: 20,5 x 26,5 cm
Stron: 200
Indyki ciągle szukają powodów, by umrzeć
Indyk jest prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjnym, kapryśnym i nieprzewidywalnym gatunkiem w produkcji drobiu. Z powodów historycznych i rynkowych do niedawna w badania nad indykami inwestowano znacznie mniej niż w badania nad kurczakami. W rezultacie, na przykład, nadal nie ma optymalnego wyboru urządzeń dla różnych systemów produkcyjnych. A niektóre ważne gospodarczo choroby nie zostały jeszcze w pełni zbadane i nie opracowano skutecznej profilaktyki ani leczenia.
Stosunkowo niewielka grupa specjalistów pracuje ciężko, aby nadrobić ten brak wiedzy. Często mówi się: “Indyki to taki rodzaj ptaków, które ciągle szukają powodów, aby umrzeć”. Niestety, często tak się dzieje: jednego dnia stado wygląda dobrze i szczęśliwie i wydaje się, że mają Państwo sytuację pod kontrolą, ale następnego dnia zaskakuje Państwa niespodziewanym problemem. Wszystko to, wraz z brakiem kompleksowych wytycznych dotyczących zarządzania, sprawia, że życie hodowcy indyków jest czasami bardzo trudne.
Indyk nie jest dużym kurczakiem – ma zasadnicze różnice, które wpływają na dosłownie każdy aspekt zarządzania. Jeśli mają Państwo doświadczenie w hodowli drobiu i myślą, że można po prostu przejść z brojlerów na indyki – to niebezpieczne złudzenie – należy o tym zapomnieć i zacząć od początku! Będą Państwo zaskoczeni, jak bardzo różnią się te gatunki, jak wiele uwagi i opieki potrzebują indyki oraz jak bardzo mogą być podatne na stres i nieprzewidywalne.
Dlatego Sygnały Indyków jest tak ważny. Książka, strona internetowa i ewentualne inne sposoby przekazywania wiedzy są zgodne z zasadą “Patrz – Myśl – Działaj”. Dzięki temu mogą Państwo lepiej zrozumieć tego niezwykłego ptaka, zoptymalizować jego zarządzanie w oparciu o wczesne wykrywanie dziwnych zachowań lub wczesnych oznak choroby, a tym samym poprawić dobrostan, wydajność stada i wyniki finansowe gospodarstwa.
Edward Mailyan